Kediler

Furminator Tüy Alıcı Tarak Faydası, Fiyatı

Furminator Tüy Alıcı Tarak Nedir, Ne Değildir?

Kedilerde tüy dökülmesini önleyen araçlar arasında en etkili yöntem Furminator tarak olarak bilinmektedir. Aslında bu doğru bir tanımdır. Ancak tüy dökülmesi bu kadar önemsiz bir durum değildir. Öncelikle tüy dökülmesi sorunu yaşayan kedinizi veterinere götürerek dermatolojik muayeneden geçmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede cilt sorunları ya da rahatsızlıkları ile boğuşmak bir nebze daha kolaylaşır.

Furminator tüy alıcı tarak ise kedinizin dökülen ya da dökülmeye yüz tutan tüylerini toplamanızı sağlar. Tabi düzenli olarak kullanımının tüy dökülmesine etkisi büyüktür. Çünkü bu özel tarak kedilerin sağlıklı bir tüy yapısına sahip olması için üretilmiştir. Üstelik tüy bakımının yanında deri sağlığı açısından önemli bir katkı sağlar.

Ölü derinin toplanmasını ve ölü derinden kaynaklanacak olan tüy dökülmelerini sıfır noktasına indirmeyi başarır. Yalnızca klasik olarak tüy dökülmesi gözlemlenmeye başlanır. Bu sebeple %80 oranında bir başarıya ulaşması mümkün görünür. Veterinerler tarafından düzenli olarak tavsiye edilir ve kullanılır.

Furminator Tarak Ne İşe Yarar?

Furminator tarak kedilerin dökülmüş tüylerini üzerinden toplamanızı sağlar. Bunu yapmanın başka bir yöntemi ise yoktur. Elinizle bu tüyleri seçmeniz ya da ayırmanız, normal bir tarakla bunları almanız pekte kolay değildir. Haliyle Furminator tüy alıcı tarak kediniz için son derece sağlıklı bir yöntem olacaktır.

Gerek yapısı gerekse işlevselliği bakımından yalnızca dakikalarınızı alan bir süreçte kedinizin tüm dökülen tüylerini toplamanıza olanak tanır. Bunun için uğraşacağınız zamanı ve kuvveti size armağan eder.

Furminator Tarak Kedilerde Tüy Dökülmesini Engelliyor Mu?

Aslında uzmanlara göre %80 oranında bir başarıya ulaşan bu tüy alıcı tarağın düzenli bir periyotla kullanılması oldukça önemli. Kedinizin tüylerini düzenli olarak bu tarakla taradığınız vakit ölü derilere kedinize özel bir bakım uygulamış oluyorsunuz. Ki tüy dökülmesinde ana etkenlerden birisi bu cilt sağlığını tehdit eden deri organizmaları oluyor. Doğal olarak tüy dökülmesinde gözle görülür bir azalma gözlemleniyor.

Furminator Tarak Faydaları ve Zararları

Furminator tarağın faydaları kedinizin rahat bir ortamda yaşaması olarak özetlenebilir. Keza tüylerinin dökülmesinden en az sizin kadar o da şikayetçi. Fakat bunu önleyebilmesi pekte mümkün değil. Siz Furminator tarak kullanarak onun tüylerinin dökülmesini önlerseniz psikolojik ve fizyolojik açıdan kediniz daha sağlıklı olacaktır.

Kullanımı açısından zarar yönü son derece kısıtlıdır. Yalnızca kedinizin tüylerine 5 dakikadan uzun sürelerde uygulamamanız önerilir. Yani her periyodun ortalama 5 dakika süreceğini söylemek mümkün.

Furminator Tarak Fiyatları

Furminator tarak verilecek fahiş ücrete değer mi sorusunu tüm kedi sahipleri tartışıyor. Aslına bakarsanız bu özel tarağın tasarımı ve işlevi mutlak suretle sahip olmanız gerektiğini gösteriyor. Fiyatı size teorik olarak biraz pahalı gelebilir. Ancak bu marka değeri ve kedinizin sağlığıyla alakalı bir seçim olacak. Çünkü aynı ürünün farklı isimlerle türemiş varyasyonlarına rastlayabilirsiniz. Bunlar çok daha uygun fiyatlara satılmalarına karşılık alacağınız performans düşük olabilir. Aynı zamanda Furminator tarağın zararları konusunda ne tür garantiler veriyor bilinmez. Bu sebeple orijinal ürün temin etmeye özen göstermenizi tavsiye edebiliriz.

This Post Has 15 Comments

 1. Yasemin Uçarkuş Reply

  cok güzel bir yazı..teşekkürler

 2. Betül Bulunmaz Reply

  Kedi tüylerinin sağlığı için de çok önemli.

 3. Eda Akmercan Reply

  Çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler notlarıma aldım 🙂

 4. Gülşah Reply

  Bende aldim bu taraktan herkese tavsiye ederim gozle gorulur sekilde fayda sagliyor hem dostunuzla da cok guzel bir vakit gecirmis oluyorsunuz🐈

 5. Sümeyye Reply

  Gerçekten faydalı bir yazı olmuş teşekkürler

 6. Serpil Dereli Reply

  Birçok kedi bakan için çok güzel aydınlatıcı bilgiler verilmiş…

 7. Uğur Reply

  O mamayı istiyorum

 8. Nihal Reply

  Biz de kullanıyoruz ama tarak tel gibi olduğu için kedinin canini acitabilir diye korkuyorum.

 9. Özge elitas Reply

  Bu yazı çok faydalı olmuş. Ben tam öğrenmeden almıştım şimdi okuyunca daha iyi oldu. Kesinlikle alınmalı, dehşet tüy topluyor. Normal tarağın on katı kadar topluyor tek seferde.

 10. İLKSEN AKGÜL Reply

  VERMİŞ OLDUĞUNUZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜRLER.

 11. anna babahan Reply

  çok bilgilendirici bir sayfa teşekkürler

 12. Şemsa Arbaz Reply

  2Kedim 1 Köpüşüm. Var evde….Bahçede ise 7 kedi….Yakaladığımı tarıyorum çıkan tüyün haddi hesabı yok…taramasam hepsi uçuşacaktı…Teşekkürler…

 13. Şemsa Arbaz Reply

  Hepsi gerekli bilgiler,teşekkürler….

 14. sema Reply

  Bu taraklar gerçekten işe yarıyor. hele ki uzun tüylü bir kediniz varsa hayat kurtarıcı bir ürün.

 15. Kıvanç Eraslan Reply

  Ben koli bandıyla alıyorum genelde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.