Köpekler

Köpek Eğitimi Öncesi ve Sonrası Durumlar

İnsanların sahiplendikleri köpeklere uygun olan eğitimi vermesi ve bunu uygulaması mükemmel bir tercih olarak bilinir. Yapılan karşılaştırmalarda eğitim alan köpek ile almayan bir köpek arasında ciddi derecede farklılıklar bariz bir şekilde ortaya çıkar. Köpek eğitimi önemi işte bu karşılaştırma sonrasında net olarak belirginleşir.

Köpek eğitimi verilmemesi sonucunda sahiplerini dinleme durumu olmayan, gürültü çıkartan, çevrede dolaşan insanlara zarar vermeye çalışan ve bulduğu her türlü maddeyi ısırıp kemiren bir hayvan olarak ortaya çıkar. Bu görüntüler bir köpeğin sevimli olması durumunda bile tahammül edilemez bir durum olarak tespit edilir. Bundan dolayı geçirilen süre insanlar için tam bir eziyet ve acı duygusuna dönebilir. Bundan dolayı köpek eğitimi önemlidir düşüncesi hakim olunmalıdır.

Eğitimli Köpeğin Yaşamsal Davranışları

İnsanlar tarafından sahiplenilen köpeklere eğitim verilmesi ise hayat boyunca herhangi bir problemin ortaya çıkmamasını garanti eder. Bununla birlikte yaşam sevinci ve güzel duygular birlikte değerlendirmeye alınır.

Genelde sokaklarda dolaşırken insanların köpeklere taktıkları tasma eğitimli bir köpekte herhangi bir soruna neden olmaz. Sahipleri ile birlikte yürüyen tüm köpekler hayatta kolaylıkları sunarlar. Köpek sahipleri genelde sahiplendiği köpeklerin komutlara harfiyen uyan, akıllı ve kötü huylarından arındırılmış bir noktada olmalarını ister.

Eğitim Öncesi ve Sonrasında Yapılan Değerlendirmeler

Eğitim verilen köpek tamamen insanların en yakın dostları olarak görülür. Bunun için öncelikle insanların büyük bir zaman ve emeği köpek eğitimi için ayırması ve harcaması gerekir. Köpek eğitimleri kendiliğinden ortaya çıkması imkansız olan bir durumdur. Bunun için köpekler sahipleri tarafından eğitilmelidir. Eğitimlere erken başlamak son derece önemli olan bir durumdur. Kötü alışkanlıklardan kurtulmak zordur ama imkansız değildir.

Köpek Eğitimi Verecek İnsanlarda Olması Gerekenler

Yapılan araştırmalarda tüm insanların köpeklere eğitim veremeyeceği tespit edilmiştir. Bunun için öncelikle köpek eğitimi verecek olan insanların sabırlı, tutarlı ve tamamen konuya ilgili olması gerekir. Köpek ile yakın bir ilişkiye sahip olunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.